Związek Firm Biotechnologicznych BioForum, największa w Polsce, niezależna organizacja zrzeszająca firmy z branży biotechnologii i innowacji, dołączyła do międzynarodowego stowarzyszenia firm i instytucji EuropaBio. Związek BioForum będzie reprezentować potrzeby krajowych przedsiębiorców przed instytucjami unijnymi, w tym Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim.
W ostatnich latach branża biotechnologii stała się jednym z kluczowych obszarów innowacji w Europie. W instytucjach unijnych pojawia się coraz więcej programów i projektów, a także inicjatyw legislacyjnych, które będą kształtować przyszłość rynku. Polska branża biotechnologii to jeden z filarów innowacyjnej gospodarki, dlatego jej głos powinien wybrzmieć na forach europejskich. Zaangażowanie w prace EuropaBio dziś, to większe szanse rozwoju dla polskich firm z branży biotech jutro, wskazuje dr. Magda Kulczycka, Dyrektor Zarządzająca BioForum.
Związek BioForum włącza się w europejską debatę o przyszłości branży biotech!
Związek Firm Biotechnologicznych BioForum planuje aktywny udział w pracach związku EuropaBio. Przedstawiciele BioForum uczestniczyli ostatnio w spotkaniu członków organizacji w Brukseli, gdzie mieli okazję poznać strukturę, zasadę działania EuropaBio oraz osobiście poznać przedstawicieli zrzeszonych podmiotów.
EuropaBio to europejskie stowarzyszenie zrzeszające 39 firm biotech, 27 związków narodowych oraz 10 członków stowarzyszonych. Co roku stowarzyszenie organizuje European Forum of Industrial Biotechnology (EFIB). EuropaBio reprezentuje europejski biotech przed Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim, opiniuje powstającą legislację sektora Healthcare oraz Industrial Biotechnology.
W ramach współpracy firmy zrzeszone jako członkowie Związku BioForum, mogą między innymi, zasiadać w Grupach Roboczych (Working Groups) i przez to wpływać na europejską legislację w poszczególnych sektorach tematycznych.
Więcej o EuropaBio: www.europabio.org
Nowy podział dziedzin i dyscyplin naukowych: biotechnologia, biologia medyczna, nauki o rodzinie, nauka weterynaryjna
Dywersyfikacja branżowa i obszarowa – recepta na sukces inwestycyjny w sektorze biotechnologicznym
Źródło: materiały prasowe