Wczytywanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • wydarzenie już minęło.

Jubileuszowa V konferencja pt. „Access GAP – jak wyrównać różnice?”

25 maja

Konferencja organizowana przez Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

V edycja konferencji Access GAP będzie okazją nie tylko do podsumowania zmian w poziomie dostępu do innowacyjnych terapii w ciągu ostatnich lat w krajach Grupy Wyszehradzkiej, ale przede wszystkim do dyskusji na temat polityki lekowej państwa w kontekście obecnych wyzwań zdrowotnych, jakimi są m.in. starzejące się społeczeństwo i rosnąca liczba zachorowań na choroby przewlekłe oraz związane z tym coraz większe obciążenia systemu ochrony zdrowia. Poruszone zostanie także temat wpływu polityki lekowej na rozwój innowacji, gospodarki i konkurencyjność Europy.

Podobnie, jak w ubiegłych latach punktem wyjścia do dyskusji będą zaktualizowane dane płynące z platformy Access GAP i Polskiego Radaru Refundacyjnego. Po raz pierwszy – obok chorób onkologicznych, rzadkich i przewlekłych – przedstawione zostaną dane dot. poziomu dostępu do diagnostyki i innowacyjnych terapii w obszarze chorób kardiologicznych.

Szczegóły

  • Data: 25 maja