Wszystkie trzy dyscypliny naukowe Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z kategorią A. Po skutecznym odwołaniu ocena w zakresie nauk medycznych, nauk farmaceutycznych i nauk o zdrowiu została wskazana na poziomie A.

– To bardzo dobra wiadomość i duży sukces. Cieszę się tym bardziej, że wiem jak duży wysiłek całej społeczności Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu za tym stoi – podkreśla rektor uczelni. Prof. Piotr Ponikowski dodaje, że postęp naukowy uniwersytetu systematycznie odnotowują także zagraniczne rankingi, szczególnym sukcesem było pierwsze miejsce spośród polskich jednostek w prestiżowym rankingu THE WUR. – Wynik ewaluacji dający kategorię A w każdym z obszarów naukowych UMW to potwierdzenie, że wybraliśmy właściwy kierunek i skutecznie realizujemy założenia. Myślę, że to idealny moment, by rozpocząć szeroko zakrojoną dyskusję, jak chcemy rozwijać naukowo naszą Alma Mater. Planuję serię spotkań z pracownikami uczelni temu właśnie poświęconych – zapowiada rektor Ponikowski.
Pracownicy Uniwersytetu Medycznego docenieni zostali także w obszarze działalności w ochronie zdrowia. Lista Stu „Pulsu Medycyny” odnotowuje wiele nazwisk osób tworzących wrocławską uczelnię. W kategorii medycyna – poza prof. Piotrem Ponikowskim, który znalazł się na 4. pozycji w kraju – odnotowano także wpływ: prof. Krzysztofa Simona, prof. Marka Jutela, prof. Krzysztofa Kałwaka, prof. Magdaleny Krajewskiej, prof. Jacka Szepietowskiego, prof. Ewy Jankowskiej.
W zestawieniu wskazującym najbardziej wpływowe osoby w ochronie zdrowia, na podium z miejscem 3. sklasyfikowana została prof. Agnieszka Mastalerz-Migas. Na liście odnotowano także prof. Alicję Chybicką.
Źródło: informacja prasowa
Wrocław. Prof. Piotr Ponikowski w gronie najczęściej cytowanych naukowców świata