Firma technologiczno – medyczna Telemedi została członkiem związku Pracodawcy dla Zdrowia. Łączy ona kompetencje podmiotu leczniczego z 10-letnim doświadczeniem na rynku usług assistance medycznego.
Obsługuje obecnie ponad 3,5 miliona pacjentów, współpracując między innymi z takimi kontrahentami jak PZU, Uniqa, Compensa, Allianz, Signal Iduna, Saltus, PKO BP, Visa i wiele innych. Jest także asystorem medycznym na 13 innych rynkach w Europie i Ameryce Południowej, konsultując pacjentów globalnie w ośmiu językach.
Jak dotrzeć do osób wykluczonych cyfrowo w opiece zdrowotnej?
Telemedi dysponuje autorską platformą medyczną, optymalizującą współpracę i zarządzającą procesami ochrony zdrowia i rozliczeń pomiędzy wieloma partnerami. Świadczy w trybie 24h/365 pełny zakres usług assistance medycznego, w tym medyczne call center, konsultacje telemedyczne, wizyty stacjonarne w całej Polsce, badania laboratoryjne, rehabilitację oraz transport medyczny.
Firma zatrudnia własną kadrę kilkuset lekarzy oraz specjalistów medycznych wspierających proces leczenia, w tym między innymi psychologów, terapeutów, dietetyków, pielęgniarki i położne. Firma pojawiła się na polskim rynku w roku 2014 i zaoferowała wówczas zaawansowane, nowatorskie i nieznane polskim pacjentom rozwiązania telemedyczne, które w okresie pandemii okazały się remedium na zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych milionów pacjentów i które zaowocowały wzrostem świadomości i zaufania do telemedycyny.
Sztuczna inteligencja nadzieją na rozwiązanie problemów medycznych
W ostatnim czasie Telemedi wzmocniła swoje kompetencje i zasoby w zakresie orzecznictwa medycznego, nabywając 100 procent udziałów w spółce Elektroniczne Orzecznictwo Medyczne.
Wiosną 2024 roku firma Telemedi po raz trzeci z rzędu została wyróżniona w prestiżowym rankingu FT1000 opublikowanym przez Financial Times, zajmując miejsce wśród najszybciej rozwijających się firm w Europie. Dodatkowym osiągnięciem jest pozycja #4 w kategorii firm z branży healthcare oraz wyjątkowe wyróżnienie jako firma numer #1 w roli „weterana” rankingu w tym sektorze.
– Chcemy aktywnie uczestniczyć w procesach decyzyjnych dotyczących polityki zdrowotnej. Członkostwo w Związku Pracodawców dla Zdrowia umożliwia nam udział w projektach dotyczących branży, dostęp do najnowszych raportów i informacji dotyczących rynku zdrowotnego. Dzięki temu możemy lepiej planować swoje strategie rozwojowe i dostosowywać się do dynamicznych zmian w sektorze medycznym. Wymiana doświadczeń i wspólne projekty w gronie członków związku mogą przyczynić się do dalszego rozwoju i innowacyjności usług oferowanych przez Telemedi – mówi Beata Gosławska, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Telemedi.