19 maja 2021 r. w siedzibie Ministerstwa Zdrowia podpisano z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie i Uczelnią Łazarskiego w Warszawie umowę na realizację II edycji studiów MBA w ochronie zdrowia.
W uroczystości podpisania umowy udział wzięli: Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Dyrektor Biura Administracyjnego Anna Orłowska oraz przedstawiciele uczelni: prof. dr hab. Piotr Buła, Prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, prof. dr hab. Maciej Rogalski, Rektor Uczelni Łazarskiego, dr Piotr Sedlak, Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK oraz dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, Dziekan Uczelni Łazarskiego.
Studia MBA w ochronie zdrowia realizowane będą w ramach projektu pn. „Akademia Menadżera – przeprowadzenie działań rozwojowych kadry zarządzającej” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Celem projektu jest wzmocnienie umiejętności i wiedzy kadry zarządzającej podmiotów leczniczych oraz administracji publicznej w zakresie zastosowań nowoczesnych metod i narzędzi zarządzania w ochronie zdrowia.
Studia kierowane są do kadry zarządzającej wyższego i średniego szczebla podmiotów leczniczych będących jednostkami podległymi lub nadzorowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, a także podmiotów leczniczych podległych marszałkom województw i wojewodom oraz kadry zarządzającej w administracji publicznej bezpośrednio odpowiedzialnej za politykę zdrowotną i nadzór nad podmiotami leczniczymi, mającej co najmniej trzyletnie doświadczenie na stanowisku zarządczym.
Szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się w załączonym regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, które wraz z pozostałymi dokumentami zostały opublikowane na stronie Ministerstwa Zdrowia.
Udział w studiach jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają koszty ewentualnych dojazdów i zakwaterowania.
W ramach dwuletnich studiów przewidziane są cztery moduły/semestry:
- Moduł Ekonomiczno-Finansowy w Ochronie Zdrowia,
- Umiejętności Menadżerskich,
- Zarządzanie i Prawo w Ochronie Zdrowia,
- Ochrona Zdrowia
- oraz zajęcia z języka angielskiego w zakresie ochrony zdrowia.
Łącznie przewiduje się 546 godzin zajęć.
Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja 2021 r. do godz. 13.00.
Źródło: Ministerstwo Zdrowia