„Przewlekła białaczka limfocytowa – nowe otwarcie. Szanse na zwiększenie wartości zdrowotnej” – pod takim tytułem odbędzie się 25 stycznia 2024 r. konferencja hybrydowa organizowana przez Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.
Do udziału w konferencji zostali zaproszeni:
Maciej Miłkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia
dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego
prof. dr hab. n. med. Ewa Lech-Marańda, Dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Konsultant krajowy w dziedzinie hematologii
prof. dr hab. n. med. Iwona Hus, Kierownik Kliniki Hematologii Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos, Prezes Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Jamroziak, p.o. Zastępca Kierownika Klinika hematologii, transplantologii i chorób wewnętrznych Warszawski Uniwersytet Medyczny
dr hab. Joanna Didkowska, Kierownik Zakładu Epidemiologii i Prewencji Pierwotnej Nowotworów i Krajowego Rejestru Nowotworów, Narodowy Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.
W gronie klinicystów, ekspertów systemowych oraz samych pacjentów odbędzie się debata o najnowszych wytycznych w zakresie diagnostyki i leczenia oraz kierunków zmian w modelu opieki nad pacjentami z przewlekłą białaczką limfocytową w oczekiwaniu dalszego wzrostu wartości zdrowotnej w tym obszarze.
Jak zauważają eksperci w Polsce jak w innych krajach Europy, obserwuje się ciągły wzrost zapotrzebowania na świadczenia zdrowotne w zakresie hematoonkologii. Sytuacja ta dotyczy zwiększonej zapadalność na nowotwory układu krwiotwórczego i chłonnego oraz również dynamiczny rozwój metod diagnostycznych i leczniczych, jaki dokonał się w ostatnim czasie. Postęp ten z jednej strony umożliwia wydłużenie przeżycia chorych, a nierzadko wyleczenie, ale z drugiej strony generuje coraz większe koszty leczenia.
W ostatnich latach nastąpił w Polsce przełom w zabezpieczeniu dostępu pacjentów do nowoczesnego leczenia. Decyzje refundacyjne Ministra Zdrowia dostarczyły klinicystom narzędzi terapeutycznych, które pozwalają zwiększyć skuteczność i bezpieczeństwo terapii w hematoonkologii, w tym przewlekłej białaczki limfocytowej. Nie mniej dynamiczny postęp medycyny niesie nowe możliwości terapeutyczne, co implikuje konieczność aktualizacji standardów terapeutycznych, a w konsekwencji dalszego rozszerzania dostępu chorych do nowych terapii i optymalizowania modeli opieki zgodnie z koncepcją Value Based Healthcare. Najnowsze europejskie wytyczne (ESMO) wskazują na nowe możliwości i szanse jakie uzyskują pacjenci chorzy na PBL.
Kanwę do dyskusji stanowić będzie przygotowane przez ekspertów opracowanie, którego celem jest przybliżenie najnowszych wytycznych w zakresie diagnostyki i leczenia oraz kierunków zmian w modelu opieki w oczekiwaniu dalszego wzrostu wartości zdrowotnej w tym obszarze.
Konferencja pt. „Przewlekła białaczka limfocytowa – nowe otwarcie. Szanse na zwiększenie wartości zdrowotnej”, odbędzie się 25 stycznia 2024 r. o godz. 10.00, w formule hybrydowej w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej, w Warszawie przy ul. Brackiej 6/8.
Udział online będzie możliwy po wcześniejszej rejestracji poprzez link:
https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_23DR15glRLOEtntj_3l9CA
Transmisja na żywo na stronie Center of Value Based Healthcare https://cofvbhc.pl/
Nowe terapie dla pacjentów hematoonkologicznych od 1 stycznia