Już 11 maja rozpoczyna się kolejny cykl seminariów eksperckich z dziedziny onkologii. Pierwsza z tegorocznych debat poświęcona będzie optymalizacji diagnostyki i leczenia w raku prostaty. Zaprosiliśmy najwybitniejszych europejskich ekspertów z dziedziny onkologii z Polski, Czech, Belgii i Austrii. Wydarzenie odbędzie się 11 maja 2022 r. o godz. 13:00.
Celem projektu jest dyskusja i wymiana doświadczeń na temat skutecznych metod organizacji procesów i terapii w onkologii w różnych obszarach terapeutycznych. Podczas cyklu warsztatów i seminariów chcielibyśmy przedyskutować, jak powinna być zaprojektowana i zarządzana optymalna ścieżka opieki w oparciu o najlepsze praktyki z różnych krajów europejskich. Dyskusja podczas pierwszego Oncoroundtable 2022 będzie dotyczyła testów przesiewowych, diagnostyki, informacji medycznej – jako systemu naczyń połączonych w walce z rakiem na przykładzie raka prostaty. Ponadto skupimy się na optymalizacji zastosowania diagnostyki genetycznej i molekularnej we wczesnym wykrywaniu nowotworów.
Organizatorzy wydarzenia:
- Polska Koalicja Medycyny Personalizowanej,
- Polskie Towarzystwo Onkologiczne,
- Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO,
- Philips.
Harmonogram:
13:00 – 14:00 Keynote speeches
- dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, Polskie Towarzystwo Onkologiczne (Polska)
- prof. Christof Kastner, Cambridge University Hospitals (Wielka Brytania)
- prof. dr Hendrik van Poppel, EAU Policy Office, Urology – KULeuven (Belgia)
- prof. Lukáš Lambert, Uniwersytecki Szpital Ogólny w Pradze (Czechy)
- dr n.med. Aleksandra Sztuder, Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu
14:00 – 15:00 Panel dyskusyjny
Badania przesiewowe, diagnostyka, informacja medyczna – system naczyń połączonych w walce z rakiem na przykładzie raka prostaty/ Optymalizacja zastosowania diagnostyki genetycznej i molekularnej do wczesnego wykrywania nowotworów w raku gruczołu krokowego
- prof. dr hab. n. med. Piotr Chłosta, Uniwersytet Jagielloński (Polska)
- dr hab. n. med. Beata Jagielska, PKMP (Polska)
- prof. Lukáš Lambert, Uniwersytecki Szpital Ogólny w Pradze (Czechy)
- dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, Polskie Towarzystwo Onkologiczne (Polska)
- prof. dr Hendrik van Poppel, EAU Policy Office, Urology – KULeuven (Belgia)
- dr n. med. Iwona Skoneczna, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Warszawie (Polska)
- prof. Instytutu, dr hab. n. med. Paweł Wiechno, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Warszawie (Polska)
- dr n. med. Piotr Wojcieszek, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach (Polska)
Zarejestruj się: tutaj
Więcej informacji: tutaj
Widzieć człowieka – Kongres Humanizacja Medycyny
Onkologia 2022 – Debata systemowa
Źródło: materiały prasowe