Medicover Polska ma nowego dyrektora medycznego i członka zarządu Medicover Polska. Jest nim dr Michał Chudzik – lekarz, kardiolog, od ponad 20 lat zajmujący się diagnostyką i leczeniem zaburzeń rytmu, elektrokardiologią sportową, leczeniem niewydolności serca. Michał Chudzik zastępuje na tym stanowisku od tycznia 2021 r. prof. Bożenę Walewską – Zielecką.
Była dyrektor medyczna i członek zarządu Medicover Polska prof. Bożena Walewska-Zielecka pozostaje w organizacji jako członek Rady Naukowej Medicover i doradca zarządu do spraw medycznych dla oddziałów medycznych Medicover Healthcare Services.
Dr Michał Chudzik będzie odpowiedzialny za transformację procesów pracy zespołów medycznych, a także podnoszenie standardów jakości, bezpieczeństwa i efektywności usług Medicover w Polsce.
Nowy dyrektor medyczny i członek zarządu pracuje w Medicover od grudnia 2019 r. kiedy objął stanowisko dyrektora działu zgodności i zarządzania ryzykiem medycznym oraz zastępcy dyrektora medycznego Medicover. Dr Michał Chudzik jest lekarzem, kardiologiem i internistą. Od ponad 20 lat zajmuję się diagnostyką i leczeniem zaburzeń rytmu, elektrokardiologią sportową, leczeniem niewydolności serca. W szczególności dr Chudzik zajmuje się wprowadzaniem profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych oraz nadciśnienia tętniczego w ramach medycyny zdrowego stylu życia i medycyny przeciwstarzeniowej. Od lat zawodowo związany z elektrokardiologią nieinwazyjną i elektrofizjologią kliniczną. Wykonał kilka tysięcy zabiegów implantacji stymulatorów serca, kardiowerterów i układów resynchronizujących. Pionier i propagator zastosowania telemedycyny w implantowanych urządzeniach. W 2005 pierwsza implantacja stymulator resynchronizującego (CRT) z funkcją telemonitoring – pierwszy taki zabieg w Polsce.
Doświadczenie
Dr Chudzik ma bardzo bogate doświadczenie zawodowe oraz również wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu placówkami medycznymi z sektora publicznego i prywatnego. Jest autorem wielu prac naukowych i wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od sześciu lat współpracuje z Europejskim Towarzystwem Kardiologicznym – jest zastępcą dyrektora do spraw edukacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Ekspert to autor pierwszego w Polsce programu leczenia nagłego zgonu sercowego „Nie pozwólmy choremu umrzeć po raz drugi”. W latach 1996 -2008 dr Chudzik pracował w Klinice Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2008 – 2016 r. pracował w Klinice Elektrokardiologii Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2016 jest adiunktem w Katedrze i Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
W latach 2007 – 2013 dr Chudzik był wiceprezesem Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W latach 2016-2018 r. był zastępcą Dyrektora dla Europy Środkowo-Wschodniej w Komitecie Edukacyjnym Asocjacji Zaburzeń Rytmu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (EHRA ESC). W latach 2019-2020 był zaangażowany w Komitet Selekcyjny ds. przyznawania grantów Asocjacji Zaburzeń Rytmu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (EHRA ESC).
Dr Chudzik jest założycielem, od 2014 Redaktorem, a od 2016 wice Redaktorem portalu edukacyjnego www.akademiaelektroterapii.pl.
Wykształcenie
Akademia Medyczna w Łodzi (1995 r.)
1999r. – pierwszy stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych
2012r. – specjalizacja w zakresie kardiologii
2001r. – tytuł doktora nauk medycznych – Akademia Medyczna w Katowicach
Certyfikaty
2005 r. Stypendium: International Society of Noninvasive Electrocardiology Henry Ford Hospital, Detroi – USA
2004 r. Pacemaker and ICD Training Urban Hospital Berlin
Organizator i Współorganizator licznych konferencji i szkoleń z zakresu elektrostymulacji, elektrokardiologii
Członek Komitetu Naukowego oraz wykładowca w czasie kongresów europejskich Asocjacji Zaburzeń Rytmu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego – EUROPACE EHRA/ESC – w 2017r. w Wiedniu, w 2018r. w Barcelonie i w 2019r, w Lizbonie
Pomysłodawca autorskiej sesji w czasie EUROPACE ESC 2017 – „Highlights from Central and Eastern Europe”
Zapraszany jako wykładowca na liczne wykłady Narodowych Towarzystw Kardiologicznych ESC na Węgrzech, Słowacji, Rosji, Ukrainie, Białorusi
Inicjator odbywającej się od 3 lat Polsko-Ukraińskiej Sesji w czasie Narodowego Kongresu Ukraińskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Autor pierwszego w Polsce i unikalnego programu profilaktyki wtórnej Nagłego Zgonu Sercowego: „Nie pozwólmy choremu umrzeć po raz drugi”
Publikacje
Współautor w grupie ekspertów rekomendacji z zakresu Telemedycyny w implantowanych urządzeniach – European Heart Rhytm Association (EHRA ESC) i International Society of Holter and Noninvasive Electrocardiolog: ISHNE/EHRA expert consensus on remote monitoring of cardiovascular implantable electronic devices (CIEDs) (Europace.2012 Feb:14(2):278-93).
Autor i współautor licznych prac naukowych (ponad 30) oraz doniesień naukowych (ponad 60)
Autor i współautor ponad 15 rozdziałów w podręcznikach
Autor i współautor licznych prac prezentowanych na kongresach w Polsce i na świecie
Źródło: Medicover