Oddziały Wojewódzkie NFZ przyjmują wnioski od placówek medycznych i aptek, które chcą szczepić przeciwko grypie. Wnioski można złożyć elektronicznie do 30 września 2022 r. Za podanie szczepionki zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia.
Kto może się zgłosić?
Kwalifikację do programu otrzymają podmioty lecznicze i apteki ogólnodostępne.
Wymagania, które musi spełniać punkt szczepień
Placówki medyczne (podmioty lecznicze) i apteki ogólnodostępne mogą szczepić przeciwko grypie po spełnieniu kilku kryteriów. Chodzi m.in. o:
- personel, który może kwalifikować i wykonać szczepienie
- posiadanie odpowiedniego pomieszczenia, gdzie szczepienie będzie miało miejsce.
Niezbędnym elementem do prowadzenia szczepień przeciwko grypie dostęp do Systemu P1 prowadzonego przez Centrum e-Zdrowia. W efekcie informacja o zaszczepieniu pacjenta jest odnotowana w elektronicznej Karcie Szczepień i widoczna w Internetowym Koncie Pacjenta.
Wynagrodzenie za szczepienia
Za każde szczepienie przeciwko grypie placówka medyczna i apteka otrzyma 21,83 zł. Szczepienie uznaje się za wykonane po wypełnieniu elektronicznej Karty Szczepień.
Sposób rozliczenia szczepień i wysokość stawek za szczepienie określa Zarządzenie Prezesa NFZ z 19 sierpnia 2022 r., nr 106/2022/DSOZ.
Zarządzenie Prezesa NFZ nr 106/2022/DSOZ
Do kiedy i jak złożyć wniosek?
Aplikację do szczepień przeciwko grypie można złożyć elektronicznie (wraz z załącznikami), przez ePUAP. Oddziały Wojewódzkie NFZ przyjmują wnioski do 30 września 2022 r.
Co czeka Polaków w sezonie szczepień przeciwko grypie 2022/2023? Co z pracownikami ochrony zdrowia?
Szczepienia przeciwko grypie w aptekach i w podmiotach leczniczych
Źródło: NFZ