Studenci studiów lekarskich kształcący się w Ukrainie mogą kontynuować naukę w Polsce – napisało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.
Ministerstwo Zdrowia informuje, że zostaje uruchomiona infolinia informująca o możliwości kontynowania kształcenia na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym w Polsce.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod jednym z następujących numerów telefonów (możliwość rozmowy w języku polskim lub angielskim): +48-532-547-968, +48-883-840-964, +48-883-840-967 i +48-539-147-692
Przed rozmową należy przygotować następujące informacje: imię i nazwisko, dane teleadresowe umożliwiające kontakt, nazwę uczelni, na której odbywało się dotychczas kształcenie na Ukrainie, tryb studiów, stopień zaawansowania nauki (w liczbie ukończonych semestrów) i dokumenty potwierdzające dotychczasowe osiągnięcia, znajomość języka polskiego lub angielskiego w stopniu umożliwiającym podjęcie studiów w Polsce, obywatelstwo i pochodzenie, preferowana uczelnia w Polsce.
MZ podało także listę uczelni w Polsce prowadzących kierunek lekarski: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Gdański Uniwersytet Medyczny, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Rzeszowskiego, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) oraz kierunek lekarsko-dentystyczny (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Gdański Uniwersytet Medyczny, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie.
WUM: Studenci doświadczają kryzysów psychicznych częściej niż uczniowie
Studenci zaliczą zajęcia, pracując na rzecz walki z koronawirusem – nowelizacja rozporządzenia ws. studiów
Źródło: Nauka w Polsce