Firma farmaceutyczna LEK-AM wspólnie z Moniką Richardson czy Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych i inne organizacje z branży zdrowie, medycyna, farmacja grają w tym roku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 32. Finał WOŚP odbędzie się już 28 stycznia! W tym roku cel zbiórki to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała już blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.
LEK-AM wspólnie z Moniką Richardson grają z WOŚP
Swoją cegiełkę do WOŚP dołoży również firma farmaceutyczna LEK-AM wspólnie z Moniką Richardson, oferując wyjazd do Szkocji. Zwycięzcy licytacji wraz z Moniką Richardson zwiedzą nie tylko Edynburg ale także poznają tajemnice dzikiej szkockiej przyrody, a nawet być może odnajdą potwora z Loch Ness. Wszystko to w szczytnym celu.
Link do aukcji LEK-AM i Moniki Richardson: https://allegro.pl/oferta/polska-firma-farmaceutyczna-lek-am-i-monika-richardson-przygoda-w-szkocji-15057452990
Wsparcie płuc po pandemii
Problem z chorobami płuc po pandemii jest bardzo poważny. W tym roku WOŚP postanowiła zagrać i uzbierać środki na pomoc szpitalom w walce ze skutkami covid-19. – Jesteśmy polską firmą farmaceutyczną, wytwarzającą leki stosowane w leczeniu chorób z różnych obszarów medycyny, m. in. są to leki używane w leczeniu chorób układu oddechowego. WOŚP będąca imponującą i szlachetną inicjatywą pomocy potrzebującym, niesie w tym roku wsparcie dla „Płuc po pandemii”. W tej, jednoczącej miliony ludzi dobrej woli akcji, nie mogło zabraknąć firmy LEK-AM. Dołączamy do Wielkiej Orkiestry wspólnie z Moniką Richardson, zaprzyjaźnioną z nami znawczynią Szkocji. Ten kraj to ojczyzna Alexandra Fleming’a, którego powiedzeniem było: „to natura wyprodukowała penicylinę, ja ją tylko odkryłem”. A dzięki aukcji LEK-AM i Moniki Richardson zwycięzcy odkryją piękną Szkocję – powiedział Krzysztof Smolik, Dyrektor Zarządzający sprzedaży i marketingu LEK-AM.
Wylicytuj wycieczkę do Szkocji z Moniką Richardson
Każdy kto w tym roku będzie poszukiwał sposobu na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, może wziąć udział w licytacji wycieczki do Szkocji w towarzystwie Moniki Richardson. – Bardzo się cieszę, że w tym roku nareszcie możemy wspólnie wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zapraszam do licytacji, którą będę obserwować z wypiekami na twarzy. Postanowiłam, że zabiorę zwycięzców aukcji do mojej ukochanej Szkocji. Dzięki LEK-AM będziemy mogli odwiedzić moje ulubione miejsca. Udamy się do pięknego Edynburga, którego architektura jest godna uwagi ale najbardziej cieszę się na powrót do niezwykłych szkockich krajobrazów gór i jezior i atmosfery tajemniczości rodem z powieści sióstr Brontë. To będzie wspaniały czas, już nie mogę się doczekać i trzymam kciuki za licytację – mówi Monika Richardson.
Do Szkocji zwycięzcy aukcji udadzą się w terminie 16-19 maja 2024. Na miejscu mieszkać będą w najlepszych hotelach, zwiedzą piękny Edynburg oraz poznają ukochane miejsca Moniki Richardson. Odwiedzą destylarnię prawdziwej szkockiej whisky oraz popłyną w rejs po jeziorze Loch Lomond. Spróbują prawdziwego Sunday breakfast oraz może skuszą się na tradycyjne szkockie haggis?
Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych gra z WOŚP
KIDL gra z WOŚP. To już kolejny rok kiedy diagności laboratoryjni z całej Polski włączają się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. eSkarbonka diagnostów czeka na zapełnienie. Każdy z nas może mieć swój udział w tym pięknym dziele! Zachęcamy do dzielenia się dobrem. Środki zebrane podczas 30. Finału WOŚP trafiły do wielu Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych w całym kraju, usprawniając proces wykrywania i identyfikacji drobnoustrojów! – przypominają diagności.
Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych zbiera do swojej eSkarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/fajegufoly
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja planuje kupić urządzania dla:
- diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
- diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
- diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
- rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
- torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera środki na zakup sprzętu medycznego i przekazuje urządzenia medyczne szpitalom w darze. Zastrzega jednak, że sprzęt podarowany przez Orkiestrę między innymi nie może być używany do celów komercyjnych i musi być wykorzystywany w sposób ciągły w leczeniu osób, dla których został przeznaczony.
Oto co mówią statystyki. Do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wsparła:
- Narodowy Program Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej Dzieci
W ramach programu WOŚP utworzyła w całej Polsce punkty wczesnej diagnostyki, które pomagają wykryć chorobę. WOŚP pracował nad wyposażeniem głównych klinik onkologii dziecięcej w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. WOŚP zwiększał także świadomość lekarzy i rodziców prowadząc akcje informacyjne dotyczące wczesnej diagnostyki onkologicznej. - Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków
W ramach programu na oddziałach noworodkowych wykonywane są bezpłatne badania przesiewowe słuchu, mające na celu sprawdzenie, czy słuch dziecka rozwija się prawidłowo. - Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków
Diagnozowanie i leczenie dzieci, które – ze względu na przedwczesny poród – doznały uszkodzenia siatkówki oka. - Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków
Celem programu jest ograniczenie wentylacji mechanicznej u wcześniaków i noworodków, która w wielu przypadkach jest przyczyną ostrych powikłań płucnych. W zamian proponuje się metodę nowoczesną, nieinwazyjną, która nie wymaga intubacji dziecka. - Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą
W ramach programu WOŚP kupuje pompy insulinowe, które dają kobietom w ciąży szansę na aktywne i prostsze życie z cukrzycą. - Krajowy Program Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci
Zainicjowany w 2017 roku dzięki środkom zebranym przez Fundację w ramach 1% podatku. Celem programu jest zapewnienie powszechnej możliwości skutecznego leczenia wad ubytkowych kończyn u dzieci w większości lub wszystkich występujących w Polsce przypadków. - Program Diagnostyki Chorób Reumatycznych u Dzieci
Celem programu jest zapewnienie powszechnego dostępu do nowoczesnej diagnostyki dla wszystkich dzieci w Polsce chorujących na choroby reumatyczne. Fundacja realizuje cel Programu poprzez wyposażenie 14 działających w Polsce ośrodków reumatologii dziecięcej w nowoczesny sprzęt diagnostyki obrazowej, taki jak np.: USG, MRI, RTG, CT, Kapilaroskopia. - Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”
W ramach tego programu WOŚP uczy pierwszej pomocy nauczycieli szkół podstawowych, którzy następnie przekazują wiedzę swoim uczniom. WOŚP zaopatruje szkoły w środki dydaktyczne (fantomy, podręczniki, płyty DVD). - Ogólnopolski Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą
Do 2008 roku WOŚP prowadził także Ogólnopolski Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą, w ramach, którego Fundacja kupowała pompy insulinowe, które dawały dzieciom szansę na aktywne i prostsze życie z cukrzycą. Obecnie o pompę insulinową mogą starać się rodzice dzieci, które z jakichś przyczyn nie otrzymały jej od NFZ a istnieje jednoznaczne wskazanie do terapii pompowej.
Dziedziny medycyny, które wsparła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. O WOŚP:
Kardiochirurgia dziecięca
W Polsce istnieje 9 ośrodków kardiochirurgii dziecięcej w tym jeden niepubliczny, w których wykonywanych jest łącznie 2730 operacji wad wrodzonych serca, w tym 1860 operacji w krążeniu pozaustrojowym i 870 bez użycia krążenia pozaustrojowego. Liczba wykonywanych operacji wad wrodzonych serca nie zmienia się istotnie od 2008 roku (2215). W roku 2014 wykonano w Polsce największą liczbę operacji wad wrodzonych serca, tj. 2730. Biorąc pod uwagę częstość występowania wad wrodzonych serca t.j ok. 8 na 1000 żywo urodzonych, a także ilość urodzeń w Polsce w roku 2014 (ok. 350 tys.), w przybliżeniu można przyjąć, że w Polsce rodzi się ok. 2800 dzieci z wrodzonymi wadami serca, a więc liczba zbliżona do ilości wykonywanych operacji.Specyfiką polskiej kardiochirurgii jest fakt, że rodzą się noworodki i dzieci z wszystkimi, najbardziej złożonymi rodzajami wad wrodzonych serca w tym z sercem jednokomorowym. Do niewątpliwych osiągnięć polskiej kardiochirurgii dziecięcej należy wprowadzenie od ok. 5 lat wspomagania serca u dzieci przy pomocy sztucznych komór, a także transplantacja serca u dzieci i młodzieży.
1. Finał WOŚP, 3 stycznia 1993 r. – tematem Finału były choroby serca najmłodszych pacjentów. Zebraliśmy 1 535 440,68 USD.
5. Finał WOŚP, 5 stycznia 1997 r. – tematem Finału ratowanie dzieci z chorobami serca. Zebraliśmy 3 062 067,29 USD.
23. Finał WOŚP, 11 stycznia 2015 r. – celem Finału WOŚP był zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej pediatrii i zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Dzięki zbiórce kupiliśmy przewoźne aparaty echokardiograficzne. Zebraliśmy 53 109 702,83 PLN.
28. Finał WOŚP, 12 stycznia 2020 r. – tematem Finału było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zebraliśmy 186 133 610,66 PLN.
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ciągu 30 lat działalności w ramach wsparcia dla kardiochirurgii zakupiła ponad 638 urządzeń za kwotę ponad 33 940 000 PLN.
Europejska Baza Danych Operacji Wad Wrodzonych Serca u Dzieci
Od 2016 roku Fundacja WOŚP finansuje dostęp 9 polskich ośrodków kardiochirurgii dziecięcej do Europejskiej Bazy Danych Operacji Wad Wrodzonych Serca u Dzieci. W bazie zgromadzone są szczegółowe dane dotyczące przebiegu i wyników leczenia dzieci z wrodzonymi wadami serca w Europie i na świecie (30% danych pochodzi spoza Europy). Obecnie w bazie znajdują się opisy ponad 200 000 operacji przeprowadzonych przez 387 ośrodków z 82 krajów. Baza prowadzona jest przez Europejskie Towarzystwo Kardiochirurgów Dziecięcych (ECHSA), a jej siedzibą od 1999 roku jest Polska. W 1.01.2016 roku z powodów konieczności zapewnienia sprawnego funkcjonowania bazy została wprowadzona opłata za dostęp do niej. Opłata od szpitala wynosi 750 Euro za rok. Celem zbierania i analizy danych o przebiegu i wynikach leczenia wad serca u dzieci jest poprawa jakości terapii i zwiększenie szans tych dzieci na normalne, zdrowe życie. Z tego powodu Fundacja WOŚP uznała, że dostęp ten jest niezbędny polskim kardiochirurgom i zobowiązała się do sfinansowania go. Więcej na temat bazy można przeczytać na stronie http://echsacongenitaldb.org.
Onkologia
W ramach Narodowego Programu Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej Dzieci :
- w całej Polsce stworzyliśmy 80 punktów diagnostyki onkologicznej u dzieci (wczesnej i zaawansowanej). Dzięki 17. Finałowi WOŚP wyposażyliśmy sieć pracowni diagnostycznych i klinik onkologicznych w 80 najnowocześniejszych aparatów USG. Dzięki temu specjaliści mogą badać dzieci z podejrzeniem występowania choroby nowotworowej.
- wyposażyliśmy główne kliniki onkologii dziecięcej w całej Polsce w sprzęt wysokospecjalistyczny do szybkiej i dokładnej diagnozy schorzeń wykrytych przez pierwsze badania USG. Realizację tego przedsięwzięcia rozpoczęliśmy wiosną 2010 roku poprzez zakup 6-ciu najnowocześniejszych tomografów komputerowych – urządzeń kluczowych w diagnostyce onkologicznej.
- W 2016 roku wsparliśmy powstanie Centralnego Laboratorium Badań Genetycznych w Onkologii Dziecięcej ONCOLAB im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Laboratorium funkcjonuje przy Klinice Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Sprzęt o wartości około 2,5 mln PLN stanowiący wyposażenie laboratorium przekazała nasza Fundacja.
- w 2016 roku kupiliśmy dwa nowoczesne rezonanse – dla Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie oraz dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Nowe rezonanse to dla placówek więcej możliwości w zakresie diagnostyki onkologicznej, kardiologicznej czy neurologicznej.
- zwiększamy świadomość rodziców i lekarzy rodzinnych poprzez prowadzone akcje informacyjne. W tym obszarze podejmowaliśmy także próby wpłynięcia na polskie władze, by wprowadziły mechanizmy mające na celu włączenie sieci ośrodków diagnostyki onkologicznej w system dziecięcej opieki zdrowotnej w Polsce. W szczególności chcieliśmy tu doprowadzić do objęcia badań wykonywanych w stworzonych przez WOŚP pracowniach USG procedurami Narodowego Funduszu Zdrowia.
Każdego roku w naszym kraju rozpoznaje się około 1000 nowotworów u dzieci i młodzieży do 19 roku życia (dane Krajowy Rejestr Nowotworów, stan na 2015 rok). Nowotwory w wieku dziecięcym i młodzieńczym, pomimo stosunkowo rzadkiego występowania i systematycznej poprawy wyników terapii (obecnie 70-80% wyleczeń), powodują nadal śmierć większej liczby dzieci, niż każda inna choroba. Wśród przyczyn zgonów u dzieci powyżej pierwszego roku życia nowotwory plasują się na drugim miejscu po zatruciach, wypadkach i urazach.
Tymczasem wczesne zdiagnozowanie choroby nowotworowej może radykalnie zwiększyć szansę na skutecznie wyleczenie chorego dziecka i znacząco zmniejszyć odsetek niepowodzeń w terapii onkologicznej. W Polsce choroby nowotworowe rozpoznawane we wczesnym stadium stanowią jedynie 8% wszystkich zachorowań u dzieci. Dla porównania – w Europie zachodniej odsetek ten wynosi aż 25%.
Fundacja WOŚP w 2009 i 2010 roku, ogłosiła wsparcie diagnostyki onkologicznej u dzieci, jako cel kolejnych Finałów. W efekcie udało się zebrać środki umożliwiające polepszenie jakości diagnostyki onkologicznej w medycynie dziecięcej. Problem dotyczy nie tylko braków sprzętowych, ale także świadomości rodziców dzieci, lekarzy rodzinnych, a także rosnącej potrzeby wprowadzenia zmian systemowych ułatwiających korzystanie z ośrodków diagnostycznych. Aby w sposób skoordynowany i skuteczny zrealizować swój cel, Fundacja WOŚP postanowiła uruchomić Narodowy Program Diagnostyki Onkologicznej Dzieci.
W roku 2015 ponownie postanowiliśmy zakupić nowoczesny sprzęt dla głównych klinik onkologii dziecięcej. Przekazaliśmy na ten cel ze środków 23. Finału ponad 13 mln. PLN, dodatkowo ze środków 24. Finału dokonaliśmy zakupów dla onkologii za ponad 9 mln. PLN.
Wierzymy, iż realizacja założeń Programu we wszystkich obszarach umożliwi osiągnięcie celu nadrzędnego, jakim jest radykalne polepszenie wykrywalności chorób nowotworowych u dzieci w pierwszym stadium, dającym szansę na całkowite wyleczenie. Aby jednak ten cel osiągnąć, konieczna będzie współpraca zarówno ze środowiskiem lekarzy onkologów, jak i lekarzy rodzinnych w całej Polsce, a także urzędnikami Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
Geriatria
W Polsce istnieje niewiele oddziałów geriatrycznych, zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Jest to jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia. Mamy jednak nadzieję, iż rozgłos, jaki zawsze towarzyszy Finałom, będzie okazją, by uświadomić nam wszystkim, że jest to problem, którego nie można dalej unikać. W ciągu minionej dekady obserwujemy postępujące zmiany sytuacji demograficznej. Społeczeństwo się starzeje, upada tradycyjny model rodziny wielopokoleniowej. Wokół nas żyje i będzie żyło coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła.
Naszą pomoc postanowiliśmy skierować nie tylko do oddziałów geriatrycznych ale i do zakładów opiekuńczo-leczniczych opieki długoterminowej. Są to placówki, które podejmują się niesienia pomocy tym najciężej chorym seniorom. Tam także lista potrzeb jest długa. Co więcej – ośrodki te nie potrzebują drogiego sprzętu specjalistycznego, najczęściej ponawiane prośby dotyczą podstawowego wyposażenia.
Łącznie, w ciągu pięciu lat realizowania hasła godnej opieki medycznej seniorów (2013, 2014, 2015, 2016, 2017 rok), Fundacja WOŚP zakupiła około 13 642 urządzenia za ponad 99 mln PLN, wspierając tym samym 314 placówek zajmujących się leczeniem osób w podeszłym wieku.
WOŚP doposażyła:
- 202 ZOLe
- 58 oddziałów geriatrycznych
- 15 oddziałów psychogeriatrycznych
- 17 oddziałów paliatywnych
- 22 innych
WOŚP kupiła między innymi:
- 8 289 łóżek
- 1 590 materace p/odleż
- 875 wózków inwalidzkich
- 229 podnośników
- 286 foteli kąpielowych
- 7 densytometrów
- 117 PUR-ów
- 236 aparatów do mierzenia ciśnienia
- 199 kardiomonitorów
Neonatologia
Łącznie WOŚP kupiła 8 506 urządzeń za ponad 224 milionów złotych. Na rzecz neonatologii grała podczas:
2. FINAŁU WOŚP – 2 stycznia 1994 rokuTematem 2. Finału WOŚP była pomoc szpitalom noworodkowym. Podczas tego Finału zebraliśmy kwotę 1 930 726,93 USD.
7. FINAŁU WOŚP – 10 stycznia 1999 rokuTematem 7. Finału WOŚP było zbieranie pieniędzy dla ratowania życia noworodków. Podczas tego Finału zebraliśmy kwotę 4 515 020,82 USD.
9. FINAŁU WOŚP – 7 stycznia 2001 rokuTematem 9. Finału WOŚP była diagnostyka noworodków i niemowląt. Podczas tego Finału zebraliśmy kwotę 6 112 642,74 USD.
10. FINAŁU WOŚP – 13 stycznia 2002 rokuTematem 10. Finału WOŚP było ratowanie życia dzieciom z wadami wrodzonymi, a w szczególności leczenie operacyjne noworodków i niemowląt. Podczas tego Finału zebraliśmy kwotę 6 848 998,85 USD.
13. FINAŁU WOŚP – 9 stycznia 2005 rokuTematem 13. Finału WOŚP było zbieranie pieniędzy na nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii. Podczas tego Finału zebraliśmy kwotę 9 864 292,87 USD.
20. FINAŁU WOŚP – 9 stycznia 2012 rokuTematem 20. Finału WOŚP było zbieranie pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Podczas tego Finału zebraliśmy kwotę 50 638 801,30 PLN.
26. FINAŁU WOŚP – 14 stycznia 2018 rokuTematem 26. Finału było wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Podczas tego Finału zebraliśmy 126 373 804,34 PLN.
Dziecięca ortopedia i traumatologia (chirurgia urazowa)
Łącznie dla chirurgii urazowej i SOR kupiliśmy 5 262 urządzenia za ponad 62,5 miliony złotychChirurgii urazowej poświęciliśmy cztery Finały – 4, 6, 14, 15Kupiliśmy 4 939 urządzeń za 41 744 861,12 złotych.Kupiliśmy między innymi:
- 15 ambulansów wypadkowych1615 desek ortopedycznych413 łóżek wyciągowych i ortopedycznych106 kardiomonitorów
- 2 tomografy komputerowe
- 10 RTG
- 35 USG
- 70 transportowych aparatów monitorujących
- 32 respiratorów transportowych
- 40 wózków leżących
Nefrologia dziecięca
Dla nefrologii i urologii kupiliśmy 1.034 urządzenia za ponad 36,5 mln zł.
Na rzecz nefrologii dziecięcej graliśmy podczas:
8. FINAŁU WOŚP – 9 stycznia 2000 rokuTematem 8. Finału WOŚP było zbieranie pieniędzy dla ratowania życia dzieci z chorobami nerek. Podczas tego Finału zebraliśmy kwotę 6 089 390,91 USD i kupiliśmy 410 urządzeń.
19. FINAŁU WOŚP – 9 stycznia 2011 rokuTematem 19. Finału WOŚP było zbieranie pieniędzy na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Podczas tego Finału zebraliśmy kwotę 47 248 415,05 PLN i kupiliśmy 624 urządzenia. Sprzęt dla nefrologii dziecięcej zakupiliśmy na:
10. KONKURSIE OFERT – 21 marca 2000 roku
11. KONKURSU OFERT – 17 listopada 2000 roku
12. KONKURSU OFERT – 6 grudnia 2000 roku
13. KONKURSU OFERT – 15 maja 2001 roku
34. KONKURSU OFERT – 9 września 2011 roku
Psychiatria dziecięca
Do tej pory w ramach wsparcia psychiatrii dziecięcej kupiliśmy dla 37 oddziałów:
– Łóżka szpitalne (wyposażone w materac, szafkę przyłóżkową i komplet pościeli) – 798 szt.
– Pufy dziecięce – 510 szt.
– Testy psychologiczne – 436 szt.
Pediatria
Celem Finałów pediatria ogólna była 5 razy podczas 11., 12., 24., 25. i 27. Finału
Wydaliśmy prawie 258 mln zł.
Kupiliśmy łącznie 16.594 urządzenia m.in.:
– 780 łóżek dziecięcych i niemowlęcych
– 259 USG
– 037 pomp strzykawkowych i objętościowych.
Pulmonologia
Celem 23. Finału była pulmonologia.
Wyposażyliśmy 16 oddziałów.
Wydaliśmy ponad 6 mln zł.
Kupiliśmy 46 urządzeń, m.in.:
– 13 USG
– 13 zestawów spirometr i oscylometria
– 6 analizatorów tlenku azotu
Ponad 240 milionów od WOŚP na walkę z sepsą
Organizacje pacjenckie są potrzebne, ale Polacy nie wiedzą które