W związku z działaniami wojennymi toczącymi się na terytorium Ukrainy DaVita Polska ogłasza gotowość do przyjęcia pacjentów z chorobą nerek, którzy nie są już w stanie uzyskać opieki w swoim kraju z powodu eskalacji przemocy.
Pacjenci z przewlekłą chorobą nerek muszą być leczeni zabiegami ratującymi życie podczas trzech czterogodzinnych zabiegów w tygodniu, które przechodzą zazwyczaj w stacjach dializ w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Ponieważ wielu Ukraińców ucieka ze swoich domów, osoby z przewlekłą chorobą nerek będą musiały szukać alternatywnych opcji leczenia.
„Solidaryzujemy się z Ukraińcami i innymi europejskimi sąsiadami, którzy utknęli w krzyżowym ogniu tego strasznego wydarzenia, szczególnie z tymi cierpiącymi na przewlekłą chorobę nerek, którzy muszą być dializowani, aby pozostać przy życiu” – powiedział dyrektor generalny DaVita Polska Krzysztof Hurkacz – „Nasza ogólnokrajowa sieć 65 stacji dializ jest gotowa przyjąć pacjentów, którzy nie mogą już otrzymać opieki, jakiej potrzebują, w swoim rodzinnym mieście. Pełna mapa wszystkich ośrodków dostępna jest pod tym adresem„.
Międzynarodowa sieć dializ DaVita jest również dostępna w innych miejscach w Europie i na Bliskim Wschodzie, w tym: w Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Arabii Saudyjskiej. Informacje o leczeniu w innych krajach można znaleźć na tej stronie.
DaVita Polska przesłała już deklarację wsparcia pacjentów hemodializowanych z Ukrainy do odpowiednich władz i Polskiego Czerwonego Krzyża.
Pomoc dla Ukrainy. Jak pomóc Ukraińcom?
Najważniejsze kryzysy humanitarne minionego roku
Źródło: materiały prasowe