Andrzej Mądrala, członek Rady Pracodawców RP, prezes Zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej, przewodniczący Platformy „Zdrowe Zdrowie” Pracodawców RP a także wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Centrum Medycznego MAVIT Sp. z o.o., wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych oraz wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
Doktor nauk przyrodniczych. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. W roku 1980 otrzymał tytuł doktora; obronił pracę z zakresu biochemii klinicznej. W latach 1974-86 starszy asystent Zakładu Biochemii Klinicznej Akademii Medycznej w Gdańsku.
Dr n. przyr. Andrzej Kazimierz Mądrala jest założycielem Centrum Medycznego MAVIT Sp. z o.o., stanowiącego sieć wysokospecjalistycznych ośrodków leczniczych z zakresu: okulistyki, laryngologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. W latach 2000-2019 był prezesem Zarządu Centrum Medycznego MAVIT Sp. z o.o. Od 2019 roku jest wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej. Centrum Medyczne MAVIT Sp. z o.o., posiadaja dwie placówki medyczne w Warszawie (zakres: okulistyka) i jedną w Katowicach (zakres: okulistyka, laryngologia, chirurgia szczękowo-twarzowa).
Dr Andrzej Mądrala w swojej pracy zawodowej jest mocno zaangażowany w sprawy związane z sektorem ochrony zdrowia. Od 2006 roku jest Wiceprezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych. W latach 2006-2022 pełnił funkcję Wiceprezydenta Pracodawców RP. Od 2022 roku Członek Rady Pracodawców RP. W 2017 r. został powołany w skład Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
W 2022 roku został Prezesem Zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej.
Jest także członkiem Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia oraz Doraźnego Zespołu Problemowego ds. Ochrony Zdrowia w ramach Rady Dialogu Społecznego.
Od 2021 roku pełni funkcję Wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
Dr Andrzej Mądrala został laureatem nagrody Osobowość Medyczna Roku 2022, w 22. edycji konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”. Uroczysta Gala wręczania nagród odbyła się 25 stycznia 2022 na Zamku Królewskim w Warszawie. Na stronie internetowej konkursu można było przeczytać m.in. że „ideą konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które odniosły sukces w ochronie zdrowia. Kandydatów zgłaszają organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także osoby indywidualne”. Konkursowej Gali towarzyszyła konferencja: „Priorytety w ochronie zdrowia 2023”, która poświęcona była tematom zdrowia publicznego, polityce lekowej, roli sektora prywatnego w polskim systemie ochrony zdrowia oraz priorytetom w wybranych obszarach terapeutycznych.
Od lat aktywnie uczestniczy w branżowych konferencjach w roli panelisty w panelach poświęconych systemowi ochrony zdrowia m.in.: Wynagrodzenia w polskiej ochronie zdrowia, Kadry w ochronie zdrowia, Szpitale w Polsce – wybrane zagadnienia, Po pierwsze Zdrowie.
Prof. dr hab. n. med. Iwona Paradowska-Stankiewicz – doświadczenie, praktyka
Dr hab. n. med. Tomasz Borkowski specjalista urolog, chirurg – doświadczenie, praktyka