Minister Adam Niedzielski powołał Agnieszkę Pietraszewską-Machetę na dyrektora Centrum Monitorowania Jakości.
Agnieszka Pietraszewska-Macheta jest wieloletnim i doświadczonym pracownikiem Narodowego Funduszu Zdrowia. Z wykształcenia jest radcą prawnym specjalizującą się w prawie medycznym i ubezpieczeń zdrowotnych. Była Zastępcą Dyrektora @Malopolski_NFZ i p.o. dyrektora w NFZ Szczecin.
Ambasadorka akcji #NieCukrz
Centrum Monitorowania Jakości jest jednostką Ministerstwa Zdrowia, do którego zadań należy inspirowanie oraz wspieranie działań zmierzających do poprawy jakości usług medycznych, ocena czynników mających wpływ na poziom świadczeń zdrowotnych oraz ocena wskaźników obrazujących poziom rezultatów świadczeniodawców.
Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) powołane zostało przez Ministra Zdrowia w 1994 roku, w celu inspirowania oraz wspierania działań zmierzających do poprawy jakości usług medycznych świadczonych przez placówki polskiej opieki zdrowotnej. Statut CMJ został określony poprzez zarządzenie Ministra Zdrowia z dnia 2 lipca 2010r. (Dz.U.M.Z z 2010 r. nr 9; poz. 59).
Do głównych zadań CMJ należą:
- Przygotowanie i prowadzenie szkoleń pobudzających i wspierających projekty podnoszenia jakości świadczeń zdrowotnych. Szkolenia organizowane są dla pracowników zakładów opieki zdrowotnej przez Ośrodek Konsultacyjno – Szkoleniowy.
- Przeprowadzanie i udoskonalanie procesu akredytacji placówek opieki zdrowotnej. Działający w CMJ Ośrodek Akredytacyjny realizuje Program Akredytacji Szpitali, w ramach którego niezależni wizytatorzy Ośrodka dokonują oceny akredytacyjnej w oparciu o publicznie znany zestaw standardów.
- Monitorowanie wskaźników jakości, na które składają się parametry subiektywne (badanie satysfakcji pacjenta), obiektywne (wskaźniki medyczne) oraz o charakterze pośrednim (wskaźniki jakości życia). Działalność w tym zakresie realizowana jest przez Ośrodek Konsultacyjno – Szkoleniowy.
Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia mieści się w Krakowie: ul. Bobrzyńskiego 12, 30-348 Kraków
Źródło: twitter
Kolejki do specjalistów na NFZ. Czy można szybciej?
Wiemy, ilu Polaków skorzystało z programu „Profilaktyka 40 PLUS”. Te dane niepokoją!